Νίκη για το Κιλελέρ κόντρα στον «άσφαιρο» Δαμασιακό ( βίντεο)

Του Αστέριου Στέλιου Σεΐζη

Το μεσημέρι του Σαββάτου 16/11/ 2019, το Κιλελέρ πήρε το τρίποντο κερδίζοντας με σκορ 1-0 τον Δαμασιακό.

Έναν Δαμασιακό που στο 2ο ημίχρονο ενώ είχε τη δυνατότητα να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας ή ακόμα και τη νίκη, “σπατάλησε” 3-4 πολύ καλές καλές ευκαιρίες και έτσι αποχώρησε ηττημένος για άλλη μια φορά. Το Κιλελέρ λοιπόν, που μέσα στην εβδομάδα που πέρασε, αποκλείστηκε από τον Κεραυνό Δένδρων για τον θεσμό του Κυπέλλου, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, καθώς επικράτησε του ΑΟΔ με 1 – 0, χάρη σε γκολ του Βαγγέλη Παπαχρήστου στο 18′. Η ομάδα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου με αυτή τη νίκη έφθασε τους 17 βαθμούς και αναρριχήθηκε στη 5η θέση του πίνακα της βαθμολογίας της Α’ ΕΠΣ Λάρισας DE-TOX, ενώ η αντίστοιχη ομάδα των Α.Παγκαρλιώτα – Χ. Λιάπη, έμεινε στους 5 βαθμούς και τη δυσχερή, 14η θέση της βαθμολογίας.

Οι Δαμασιώτες για άλλο ένα ματς έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, αλλά επίσης για ακόμη μια φορά, η αχίλλειος πτέρνα της ομάδας η επιθετική δυστοκια, ήταν η αιτία να χαθεί ακόμη ένα ματς. Σίγουρα η ψυχολογία όλων στο Δαμασιακό, είναι στο ναδίρ, αλλά ακόμη δεν χάθηκε τίποτα. Διανύσαμε μόλις το 1/3 του πρωταθλήματος και αν υπάρξει έντονη προσπάθεια και ισχυρή θέληση από όλους η ομάδα θα βρει το δρόμο της και θα σωθεί σίγουρα. Στο 18ο λεπτό ο Βαγγέλης Παπαχρήστος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έκανε το 1 – 0 για το Κιλελέρ μετά από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων.

Ο νεαρός ταλαντούχος παίκτης των γηπεδούχων άνοιξε το σκορ με πλασέ μετά από σέντρα του Ανδρέα Φορτομάρη. Στην επανάληψη χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες από τους παίκτες και των δύο ομάδων. Ο Νικολακούλης που έκανε το ντεμπούτο του με τα γαλανόλευκα, έσωσε δύο φορές την ομάδα του μετά από δύο πολύ καλές επεμβάσεις σε ευκαιρίες του Χρήστου Τζέκα. Τσιάλτας, Λέτσιος, Καρακάνος και Ιωαννίδης είχαν την ευκαιρία να πετύχουν γκολ για το Δαμασιακό αλλά δεν τα κατάφεραν με αποτέλεσμα το 1 – 0 να είναι το τελικό σκορ.

Κάντε εγγραφή στο κανάλι μου στο YouTube *** Asterios Stelios AS *** και δείτε όλο το ματς με τα γκολ τις καλύτερες ευκαιρίες των δύο ομάδων, τις αμφισβητούμενες φάσεις, καθώς και περισσότερα από 1000 βίντεο.
Κάντε πολιτισμένα σχόλια, πατήστε το χεράκι του like ? αν σας άρεσε το βίντεο και τέλος κάντε κοινοποίηση των βίντεο αν σας άρεσαν όσα ανεβάζουμε.

Α.Ε. Κιλελέρ (Α.Τσιβόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Βέης, Ζιόμπουρας, Γουρνάρης, Χατζής Γ., Φορτομάρης (72′ Λένας), Κολοβός, Τσέλα, Χατζής Κ., Παπαχρήστος (90′ Βαλατσός), Τζέκα (87′ Κουτσιαρής).

Δαμασιακός(Α.Παγκαρλιώτας-Χ Λιάπης): Νικολακούλης, Γεωργαντζιάς, Πούτας, Ιωαννίδης, Μπακαΐμης (55′ Τσιάλτας), Καρακάνος, Ραπτοτάσιος, Δούκας, Λούτσος, Μουσιάρης Δ., Λέτσιος. Διαιτητές:Πατέτσος Γ.–Καραμπούλας Θ.–Γκαρέλης Κ.-Παρατηρητής : Πατσιούρας